sprawdzanie pozycji w google - logo Googlemon

Blog googlemon.pl

O monitorowaniu pozycji w Google i pozycjonowaniu

Archiwum 07.2009

Nowe zasady rozliczeń

skomentuj

Od dzisiaj obowiązują nowe zasady rozliczeń w serwisie googlemon.pl.

Monitorowanie 7 fraz jest bezpłatne. Liczba monitorowanych domen nie ma znaczenia, może być 7 fraz w jednej domenie lub po 1 frazie w 7 domenach.*

Jeśli masz więcej niż 7 fraz, za każdą dodatkową frazę pobiera się opłatę w promocyjnej wysokości 3 groszy dziennie. Tak więc miesięczny koszt monitorowania jednej frazy to około 90 groszy.

Serwis działa na zasadzie pre-paid (tak jak telefony bez abonamentu), tzn. doładowujesz konto dowolnie wybraną kwotą. Z konta codziennie pobierane są opłaty za monitorowane frazy.

Po pojawieniu się ujemnego stanu konta masz kilka dni na doładowanie i uzupełnienie środków. W razie braku doładowania serwis będzie sprawdzał pozycje tylko 7 darmowych fraz.

Stan konta możesz sprawdzić w zakładce “Moje konto”. Tam też można dokonać doładowania.

  • Sprawdzenie site dla domeny liczy się jako jedna fraza. Podobnie sprawdzenie ilości linków przychodzących. Tak więc jeśli masz domenę z włączonym monitoringiem site i ilości linków, możesz mieć jeszcze 5 fraz za darmo.

29.07.2009, godz. 14:23

Kategoria: Googlemon

Nowości w serwisie

jeden komentarz

Od kilku dni strona główna googlemon.pl ma nowy wygląd, identyczny jak w części dla zalogowanych użytkowników. Zmienił się schemat kolorów. Doszły też wykresy site i liczby linków przychodzących – wcześniej były tylko tabelki.

Poza tym trochę drobnych usprawnień, np. dobrze widoczny link wyloguj się i automatyczne korygowanie nazw domen – jeśli ktoś dodał domenę http://googlemon.pl/ to nie działało, teraz system rozpozna że chodzi o domenę googlemon.pl.

Pierwszą domenę można dodać od razu po zalogowaniu, na stronie głównej. A po dodaniu domeny link dodaj frazę jest oznaczony czerwoną ramką, żeby na pierwszy rzut oka było wiadomo co dalej.

edycja domeny - screenshot

27.07.2009, godz. 21:14

Kategoria: Googlemon

Sprawdzanie ilości linków przychodzących

skomentuj

Okazuje się, że oprócz monitorowania ilości zaindeksowanych podstron i wykresów z pozycjami użytkownicy najbardziej chcą monitorowania ilości linków przychodzących, czyli “inlinks” według Yahoo. I tu kolejna dobra wiadomość: to już działa!

Podobnie jak z site, wystarczy na stronie edycji domeny zaznaczyć checkbox’a “Monitoring ilości linków do domeny w Yahoo Site Explorer”. Yahoo udostępnia 4 liczby odnośnie ilości linków przychodzących: do wskazanej podstrony (np. strony głównej) / do całej domeny oraz wszystkie linki / tylko zewnętrzne. Googlemon sprawdza ilość linków przychodzących do całej domeny, tylko zewnętrzne.

Jeśli masz konto, interesuje Cię  ilość linków przychodzących i uważasz że przydałyby się też inne liczby, np. same linki do strony głównej, skorzystaj z zakładki  Kontakt. Wszystkie uwagi są mile widziane.

Przy okazji uruchomienia wykresów oraz monitorowania site i liczby linków Googlemon oficjalnie przechodzi z fazy “alfa” do fazy “beta”.

W części chronionej hasłem przybyła też zakładka “poleć znajomemu”. Zachęcam do skorzystania z niej i powiadomienia znajomych którzy mogą być zainteresowany tematem pozycji w google że jest taki nowy fajny serwis do automatycznego sprawdzania pozycji w Google.

Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

13.07.2009, godz. 20:30

Kategoria: Googlemon

Wykresy pozycji w Google

skomentuj

Googlemon.pl ma już wykresy pozycji. Sonda na stronie wykazała, że jest to jedna z najbardziej pożądanych funkcjonalności.

Były pewne problemy techniczne z uzyskaniem prawidłowych wykresów, ale udało się je przezwyciężyć i od dziś użytkownicy mogą cieszyć się ładnymi (mam nadzieję) wykresami we flashu.

W następnej kolejności w planach są drobne usprawnienia i monitorowanie ilości linków prowadzących do domeny wg Yahoo Site Explorer.

11.07.2009, godz. 16:51

Kategoria: Googlemon

Monitoring site (liczby zaindeksowanych przez Google podstron)

skomentuj

Wstępne wyniki sondy na googlemon.pl pokazują, że najbardziej oczekiwaną nową funkcjonalnością jest monitoring site, czyli liczby zaindeksowanych przez Google podstron dla danej domeny. Dla tych którzy nie wiedzą: można to zobaczyć wpisując np. site: googlemon.pl w Google.

Od dziś googlemon.pl ma już funkcję monitorowania site. Wystarczy w zakładce Zarządzanie domenami i frazami wybrać domenę i zaznaczyć checkbox Monitoring site w google.pl.

Ilość zaindeksowanych podstron pokazuje się na stronie z pozycjami. Pierwsze wyniki pokazują się po kilku-kilkunastu minutach od włączenia monitoringu site dla domeny.

06.07.2009, godz. 17:40

Kategoria: Googlemon

Nowa funkcjonalność: dodawanie kilku fraz na raz

skomentuj

Zauważyłem, że niektórzy użytkownicy googlemon.pl dodając frazę do monitorowania (słowa kluczowe) wpisywali w jednym polu od razu kilka fraz oddzielonych przecinkami, w stylu: rakiety Bajkonur, rakiety, kosmodrom Bajkonur, Cape Canaveral. Ten zabieg nie działał, ale kiedy zobaczyłem to kolejny raz uznałem że skoro jest potrzeba to warto udostępnić taką funkcjonalność. Od wczoraj można dodać od razu kilka fraz oddzielonych przecinkami.

Jeśli jeszcze nie obserwujesz pozycji to zarejestruj się w googlemon.pl.

03.07.2009, godz. 12:24

Kategoria: Googlemon

GoogleMon ruszył

skomentuj

Stało się. Dzisiaj udostępniłem rejestrację w serwisie. Osoby które zapisały się na powiadomienia dostały informację wcześniej i od jakiegoś czasu korzystają z testowej wersji. Na razie można dodawać domeny i frazy do monitorowania i oglądać ich pozycje w google.pl z każdego dnia.

Nie obyło się bez błędów – pozycje fraz zawierających polskie znaki nie pokazywały się, ale po to jest wersja testowa żeby błędy wyeliminować. Z polskimi znakami już OK, zapraszam do rejestracji w googlemon.pl.

01.07.2009, godz. 21:35

Kategoria: Googlemon