sprawdzanie pozycji w google - logo Googlemon

Blog googlemon.pl

O monitorowaniu pozycji w Google i pozycjonowaniu

Archiwum 01.2010

Podpowiedzi wyszukiwania lepsze niż Keywords Tool

jeden komentarz

Pierwszym wyborem przy doborze słów kluczowych jest Google Keywords Tool. Okazuje się jednak, że przydatnym narzędziem mogą być podpowiedzi wyszukiwania, czyli rozwijana lista sugerowanych fraz pokazująca się podczas wpisywania szukanych słów.

Podpowiedzi wyszukiwania Google

Zaleta podpowiedzi polega na tym, że pokazują to, czego nie pokazuje Keywords Tool. Na obrazku widać podpowiedzi dla słowa psychotesty. Łatwo sprawdzić, że Keywords Tool nie pokaże tych wyników samo z siebie, mimo że byłoby to na miejscu ze względu na adekwatność i ilość wyszukiwań (apropos, z tego co zauważyłem podpowiedzi pokazują się mniej więcej w kolejności od najczęściej wyszukiwanych wg Keywords Tool). Co więcej, nie pokaże ich nawet w propozycjach dla frazy psychotesty dla, a to już moim zdaniem trochę dziwne.

Kolejnym plusem jest szybkość działania podpowiedzi. W sumie mogą być użytecznym dodatkiem przy badaniu słów kluczowych.

Monitorowanie ilości linków – teraz także tylko tych do strony głównej

jeden komentarz

Jak to czasami bywa po sondzie (w części dla zalogowanych), głos użytkowników został wzięty pod uwagę i nastąpiły zmiany w monitorowaniu ilości linków przychodzących.

O ile do niedawna serwis sprawdzał ilość linków (zewnętrznych) do całej  domeny, to teraz doszła do tego ilość linków do strony głównej domeny. Tak że na wykresie są lub będą dwie linie, a pod wykresem dwie tabelki.

Na chwilę obecną jest to bonus, koszty monitorowania liczby linków są takie same jak do tej pory.

Linki zewnętrzne do domeny gielda.org - wykres

Wykres przedstawia liczbę linków zewnętrznych do domeny gielda.org. Górna linia pokazuje linki do wszystkich podstron, dolna do strony głównej.

Przyrost linków jest naturalny, skutkiem udziału strony w konkursie na najlepszy blog roku 2009 (w tej chwili w pierwszej dziewiątce). Jeśli kogoś przypadkiem interesuje ta tematyka, zachęcam do czytania i wysłania SMSa w konkursie.

27.01.2010, godz. 22:22

Kategoria: Googlemon