sprawdzanie pozycji w google - logo Googlemon

Blog googlemon.pl

O monitorowaniu pozycji w Google i pozycjonowaniu

Archiwum 03.2010

Nowość w Adwords: remarketing

skomentuj

Wczoraj Google uruchomiło nową funkcjonalność w Adwords. Nazywa się remarketing, a pozwala dotrzeć ponownie do osób które już odwiedziły Twoją stronę.

Technicznie działa to tak: ktoś wchodzi na Twoją stronę, Google zapamiętuje go za pomocą cookie. Później ten ktoś wchodzi na inną stronę na której są reklamy Adwords (czyli należącą do Google Content Network). Google rozpoznaje go po cookie i wyświetla mu Twoją reklamę.

Pomysł wygląda obiecująco, bo wiadomo że skuteczność marketingu wzrasta wraz z ilością odebranych przez potencjalnego klienta wiadomości. Klasycznym przykładem są autorespondery, czyli automaty wysyłające sekwencję maili w określonych odstępach. Reklama telewizyjna również działa na zasadzie wbijania przekazu do głowy poprzez powtarzanie. W ogóle człowiek uczy się w ten sposób – coś słyszy lub widzi raz, drugi, trzeci i za n-tym razem już w to wierzy.

26.03.2010, godz. 16:46

Kategoria: Googlemon

Spam na youtube

skomentuj

W mediach (czytaj: na Pudelku) ukazała się informacja, że znany raper, 50 Cent, został pozwany przez kochankę innego rapera, za sparodiowanie ich sex taśmy.

W naturalnym odruchu chciałem zobaczyć tą parodię i w tym celu wszedłem na youtube. A tam spam. To chyba pierwszy przypadek kiedy spotkałem się ze spamowym video – tzn. nie wnosi absolutnie żadnej wartości i ewidentnie jest wstawione tylko po to żeby odwiedzający wpisał pokazany adres strony.

Nie ma nawet adnotacji z linkiem. Po co ludzie (czytaj: durni Amerykanie – rozpoznaję ten styl na kilometr) robią takie rzeczy?

22.03.2010, godz. 12:07

Kategoria: Googlemon