sprawdzanie pozycji w google - logo Googlemon

Blog googlemon.pl

O monitorowaniu pozycji w Google i pozycjonowaniu

Jak zwrócić na siebie uwagę na Twitterze?

skomentuj

Twitter to obecnie supernowa internetu. Serwis bardzo szybko rośnie i mnóstwo ludzi zastanawia się, jak na nim zarobić (właściciele Twittera też się nad tym zastanawiają, ale to inna historia).

Moim zdaniem nie ma co się zbytnio ekscytować, bo krótkie wiadomości które są centralną funkcjonalnością serwisu nie sprzyjają efektywnemu przekazowi marketingowemu. Z drugiej strony w takiej masie użytkowników na pewno znajdą się zainteresowani tym co mamy do powiedzenia. Tak więc wczoraj założyłem sobie konto żeby zapoznać się z fenomenem Twittera.

Owocem tej decyzji jest to, że dzisiaj przyszły do mnie zawiadomienia o trzech nowych followerach, czyli ludziach którzy mnie obserwują. Oczywiście zaraz otworzyłem ich profile żeby zobaczyć kto to poznał się na moim geniuszu. I przeżyłem rozczarowanie, bo okazało się że 2 z 3 tych osób stosują obserwowanie jako sposób na przyciągnięcie uwagi obserwowanych. Wnioskuję tak po tym że mają coś do sprzedania i około 20-30 razy więcej osób obserwowanych niż tych, które ich obserwują.

Taktyka w moim przypadku była skuteczna. Podejrzewam że w przypadku innych osób też. Obserwuj, jeśli chcesz być obserwowany.

18.04.2009, godz. 16:40

Kategoria: Biznes

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.