sprawdzanie pozycji w google - logo Googlemon

Blog googlemon.pl

O monitorowaniu pozycji w Google i pozycjonowaniu

Jak najprościej się wzbogacić, czyli wielokrotne transakcje z klientem

skomentuj

Koniec snu zimowego, coś napiszę. Stomping The Search Engines 2, amerykański kurs pozycjonowania o którym wspominałem w lutym, można od jakiegoś czasu kupić w wersji do ściągnięcia za dolara. Linka nie podaję, bo nie mają programu partnerskiego 😛

Chodzi mi nie tyle o samo wydawnictwo co o strategię biznesową wydawców. Kupienie kursu jest równoznaczne z zasubskrybowaniem elektronicznego miesięcznika The Net Effect. Pierwszy miesiąc jest za darmo, każdy następny $39,95. Przy czym subskrybcja, czyli to o co naprawdę chodzi  sprzedającym, jest prezentowane jako “darmowy bonus” do kursu.

Słowem kluczowym jest tu continuity – ciągłość. To znaczy, że zamiast próbować sprzedać coś klientowi jednorazowo za większą sumę, zamiast tego sprytni kapitaliści “kupują” sobie klienta ofertą nie do odrzucenia. Kiedy haczyk jest już połknięty, a klientowi spodobało się to co mają do zaoferowania, otwiera się możliwość stałych, automatycznych, comiesięcznych zarobków.  Tutaj wypadałoby  docenić geniusz wynalazców karty kredytowej dzięki której można automatycznie pobierać kasę od klienta raz na jakiś czas.

Wielokrotne transakcje z klientem są podstawą biznesu. Poczynając od czynszu za mieszkanie, prądu, wody, internetu, telefonu itd., poprzez pozycjonowanie, do tego co widać w reklamach telewizyjnych. Zwróć uwagę, że większość reklamowanych w telewizji rzeczy konsumuje się wielokrotnie, czy jest to sok, piwo, płyn do mycia naczyń, pieluszki, podpaski, Gazeta Wyborcza czy ubezpieczenia. A na czym zarabiają firmy motoryzacyjne? Nie na samochodach. Na częściach do samochodów.

16.06.2009, godz. 15:53

Kategoria: Biznes

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.