sprawdzanie pozycji w google - logo Googlemon

Blog googlemon.pl

O monitorowaniu pozycji w Google i pozycjonowaniu

Zobacz, jak często ludzie wyszukują Twoje frazy w Google

jeden komentarz

Użytkownicy serwisu wybrali w sondzie najbardziej pożądaną nową funkcjonalność: pokazywanie miesięcznej ilości wyszukiwań każdej frazy w Google. Od dzisiaj to działa.

Uaktualnienie: funkcjonalność jest obecnie wyłączona z powodu braku dostępu do API Google.

Wykres pozycji z ilością miesięcznych wyszukiwań

Zaraz po frazie, w nawiasie, wyświetla się przeciętna ilość wyszukiwań miesięcznie. Jest to sama ilość, którą pokazuje Google Keywords Tool (narzędzie słów kluczowych) z ustawieniami lokalnymi:

  • kraj: Polska
  • język: polski
  • dopasowanie: dokładne

Po co Ci liczba wyszukiwań? Niewiele pożytku z wysokiej pozycji na określoną frazę, jeśli nikt tej frazy nie wyszukuje. I odwrotnie, dla popularnych fraz nawet miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki jest cenne.

Googlemon odczytuje ilości wyszukiwań dla nowo dodanych fraz raz dziennie, więc liczba pokazuje się na drugi dzień po dodaniu świeżej frazy.

Google pobiera opłaty za odczytywanie ilości wyszukiwań, ale (przynajmniej na razie) ta funkcjonalność serwisu jest za darmo.

P.S.

Głosuj na blog googlemon.pl w konkursie na blog roku 2010! wyślij SMS o treści B00072 na numer 7122. Koszt SMS to 1,23 zł brutto.

20.01.2011, godz. 21:13

Kategoria: Googlemon

Jeden komentarz do wpisu 'Zobacz, jak często ludzie wyszukują Twoje frazy w Google'

Komentarze w RSS | TrackBack do 'Zobacz, jak często ludzie wyszukują Twoje frazy w Google'.

  1. […] przy wykresach pozycji oprócz ilości wyszykiwań pojawił się wskaźnik konkurencji w Adwords (0 – 100%). Jest to wielkość podawana przez Google, […]

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.