sprawdzanie pozycji w google - logo Googlemon

Blog googlemon.pl

O monitorowaniu pozycji w Google i pozycjonowaniu

Netday 2

skomentuj

W ostatni dzień lutego odbyło się lubelskie spotkanie branży internetowej, czyli Netday. Nie widziałem niestety gwiazdy wieczoru, Rafała Agnieszczaka, ponieważ wystąpił jako pierwszy, zanim jeszcze przyszedłem.

Pozostałe prezentacje były dla mnie nadspodziewanie ciekawe, szczególnie ta o możliwościach uzyskania na bardzo korzystnych warunkach unijnego dofinansowania na działalność gospodarczą w dziedzinie świadczenia usług elektronicznych. Akurat dzisiaj interaktywnie.com pisze o tym jak ktoś, a konkretnie spółka powiązana z K2, zgarnęła w tym programie 617 tysięcy złotych polskich.

Ciekawa była również prezentacja o reklamie kontekstowej, czytaj: AdWords, głównie z tego względu że Adam Stadnicki mówił jako właściciel dużego sklepu internetowego, a więc z perspektywy bardzo praktycznej. Osobiście uważam że kupowanie ruchu, jeśli realia ekonomiczne na to pozwalają, ma wiele zalet i jest konkurencyjne w stosunku do pozycjonowania.

Na koniec miałem przyjemność wygłosić krótkie przemówienie na temat tego co się dzieje z Googlemonem, zapowiedzieć uruchomienie serwisu na marzec i zaprosić na bloga. Pytań znowu było wiele a wszystkie dociekliwe. Z kolei osobnik w bluzie od dresu znany jako shpyo reklamował Atlas Wi-Fi.

Spotkanie zakończyło się bardzo inspirującymi rozmowami kuluarowymi, m. in. w gronie pozycjonerów, i małym after party.

05.03.2009, godz. 21:46

Kategoria: Googlemon

Skomentuj

You must be logged in to post a comment.